REKRUTACJA 2019/2020

   

Lokalizacja

   

Linki  

 

 

 

   

STATYSTYKI  

978470
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
512
1646
8142
959883
29505
39220
978470

Your IP: 54.173.237.152
2019-02-21 05:20
   

   W dniu 25.04.2018r. drużyna z naszej szkoły w składzie: Dominika Kuc, Karolina Cisoń, Kamil Gniadek i Maciej Radzik wzięła udział w Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Zalasowej. Wylosowaliśmy numer startowy 10. Na turniej przybyło 19 drużyn z całego powiatu tarnowskiego ziemskiego. Gminę Wierzchosławice reprezentowały szkoły podstawowe z Wierzchosławic, Rudki, i Łętowic. Po uroczystym rozpoczęciu turnieju wszyscy zawodnicy przystąpili do pisania testów z przepisów ruchu drogowego(25 pytań jednokrotnego wyboru) oraz testu ze skrzyżowań(10 pytań jednokrotnego wyboru). Po zakończeniu części teoretycznej drużyny rozpoczęły zmagania w konkurencji udzielania pierwszej pomocy(w tej konkurencji drużyna zdobyła maksimum punktów nie popełniając żadnego błędu) i na sprawnościowym torze przeszkód.

Należy tutaj podkreślić, że pokonanie go bezbłędnie nie jest łatwe. Kolejność startu wyznaczały wylosowane numery startowe. Po zakończeniu wszystkich konkurencji zespół sędziowski przystąpił do podliczenia punktów i ustalenia końcowych wyników turnieju. Policjant z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie przedstawił wyniki końcowe. Nasza drużyna odniosła sukces zdobywając 11 miejsce w klasyfikacji generalnej a uczniowie zdobyli dyplom i nagrody indywidualne.
Należy podkreślić iż najważniejszym zadaniem organizowanego turnieju jest upowszechnianie informacji o zagrożeniach w ruchu drogowym, jakie młodzi ludzie mogą napotkać w codziennym życiu. Ideą konkursu jest także uświadomienie nie tylko realności zagrożeń, ale ukazanie możliwości ich pokonywania i unikania. Nasza szkoła uczestnicząc od wielu lat w tym turnieju stara się realizować jego zadania i idee.

GRATULUJEMY!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

   

CERTYFIKATY

Naszej szkole przyznano
CERTYFIKATY

           

 

 

 

   
© Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki 2016