FANPAGE @spletowice

   

REKRUTACJA 2019/2020

   

Linki  

 

 

 

   

STATYSTYKI  

1087925
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
461
917
5364
1074810
29111
28231
1087925

Your IP: 54.91.41.87
2019-05-24 07:52
   

  Nasza szkoła kolejny raz była inicjatorem i organizatorem obchodów Święta Niepodległości. W tym roku było to szczególne święto z uwagi na 100-lecie Odzyskania Niepodległości. O godzinie 13:40 wyruszyliśmy z budynku naszej szkoły do parafialnego kościoła. O godz. 14:00 rozpoczęła się liturgia Mszy św. w intencji Ojczyzny zakończona adoracją. Bezpośrednio po niej odbyło się Widowisko Patriotyczne przygotowane przez uczniów naszej szkoły i nauczycieli. Występ bardzo się podobał, czego dowodem były owacje na stojąco.
Następnie miał miejsce przemarsz pod Pomnik Poległych mieszkańców Łętowic w czasie I i II wojny światowej. Tam, zgromadzeni zaśpiewali hymn państwowy. Następnie przedstawiciele władz samorządowych, straży pożarnej oraz naszej szkoły złożyli kwiaty i zapalili znicze oddając hołd poległym.
Kolejnym punktem obchodów była Wieczornica w Szkole Podstawowej oraz poczęstunek wojskową grochówką dla każdego. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i biesiadowanie przy grochówce wojskowej prosto z kuchni polowej, zakończyło się po godz. 18:00.

Dziękujemy wszystkim którzy dołożyli chociażby najmniejszą cegiełkę do przygotowania tej pięknej i podniosłej uroczystości oraz jej sprawnej organizacji. Nie padają tutaj nazwiska z uwagi na to, aby kogoś przez nieuwagę nie pominąć. Do zobaczenia na kolejnych obchodach już za rok.

FOTOREPORTAŻ

[ Galeria zdjęć z obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości ]

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

   

CERTYFIKATY

Naszej szkole przyznano
CERTYFIKATY

           

 

 

 

   
© Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki 2016