REKRUTACJA 2019/2020

   

Lokalizacja

   

Linki  

 

 

 

   

STATYSTYKI  

978477
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
519
1646
8149
959883
29512
39220
978477

Your IP: 54.173.237.152
2019-02-21 05:25
   

  Nasza szkoła kolejny raz była inicjatorem i organizatorem obchodów Święta Niepodległości. W tym roku było to szczególne święto z uwagi na 100-lecie Odzyskania Niepodległości. O godzinie 13:40 wyruszyliśmy z budynku naszej szkoły do parafialnego kościoła. O godz. 14:00 rozpoczęła się liturgia Mszy św. w intencji Ojczyzny zakończona adoracją. Bezpośrednio po niej odbyło się Widowisko Patriotyczne przygotowane przez uczniów naszej szkoły i nauczycieli. Występ bardzo się podobał, czego dowodem były owacje na stojąco.
Następnie miał miejsce przemarsz pod Pomnik Poległych mieszkańców Łętowic w czasie I i II wojny światowej. Tam, zgromadzeni zaśpiewali hymn państwowy. Następnie przedstawiciele władz samorządowych, straży pożarnej oraz naszej szkoły złożyli kwiaty i zapalili znicze oddając hołd poległym.
Kolejnym punktem obchodów była Wieczornica w Szkole Podstawowej oraz poczęstunek wojskową grochówką dla każdego. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i biesiadowanie przy grochówce wojskowej prosto z kuchni polowej, zakończyło się po godz. 18:00.

Dziękujemy wszystkim którzy dołożyli chociażby najmniejszą cegiełkę do przygotowania tej pięknej i podniosłej uroczystości oraz jej sprawnej organizacji. Nie padają tutaj nazwiska z uwagi na to, aby kogoś przez nieuwagę nie pominąć. Do zobaczenia na kolejnych obchodach już za rok.

FOTOREPORTAŻ

[ Galeria zdjęć z obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości ]

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

   

CERTYFIKATY

Naszej szkole przyznano
CERTYFIKATY

           

 

 

 

   
© Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki 2016