FANPAGE @spletowice

   

REKRUTACJA 2019/2020

   

Linki  

 

 

 

   

STATYSTYKI  

1209493
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
1322
1662
7469
1190237
31047
40120
1209493

Your IP: 18.206.13.39
2019-08-22 21:55
   

27 maja w naszej szkole zostały zorganizowane zajęcia dla Rodziców i nauczycieli zajęcia profilaktyczne o tematyce ,,Zachowania ryzykowne”. Zajęcia przeprowadził Pan Stanisław Koćwin emerytowany funkcjonariusz Policji, członek zespołu ds. monitorowania problemów narkotyków i narkomani, od wielu lat zajmujący się profilaktyką ryzykownych zachowań wśród młodzieży. Celem tych zajęć była zmiana przekonań, co do skali używania i szkodliwości substancji psychoaktywnych, ze szczególnym uwzględnieniem nikotyny, alkoholu, konopi indyjskich i dopalaczy. Zajęcia te zakładały dostarczenie podstawowej wiedzy na temat agresji i przemocy, wypracowanie umiejętności wychodzenia poza tzw. sferę zagrożenia oraz poszukiwania pomocy w sytuacjach trudnych.

Tematyka prelekcji nawiązywała do autorskiego programu Prowadzącego pt. „Godność człowieka”. Człowiek i jego godność przedstawiony jest jako najważniejsze dobro podlegające wszelkiej ochronie z punktu widzenia prawa i moralności. Główną techniką realizacji zajęć były wykłady z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych zawierających filmy profilaktyczne. Prelekcja przerywana była dialogiem z zebranymi, co miało na celu zaakcentowanie najbardziej istotnych treści.


Pan Stanisław Koćwin jest bardzo cenionym i doświadczonym profilaktykiem, członkiem GKRPA w Wierzchosławicach, członkiem zespołu ds. monitorowania problemów narkotyków i narkomanii na poziomie lokalnym oraz zespołu interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Od wielu lat zajmuje się profilaktyką ryzykownych zachowań młodzieży. Posiada certyfikat na realizację programów profilaktycznych "SAPER-czyli jak rozminować agresję", "ARCHEZJA" - profilaktyka w pradziejach i in. Uczestniczył w szeregu szkoleń dot. profilaktyki ryzykownych zachowań m. in. w cyklu szkoleniowym dla animatorów zajęć profilaktycznych "Małopolska Akademia Mistrzów III 2009". Współpracuje ze Stowarzyszeniem "Nowa Szansa" w zakresie profilaktyki uzależnień. Nadal uczestniczy w cyklicznych szkoleniach osób zajmujących się przeciwdziałaniem alkoholizmowi, narkomani oraz agresji i przemocy w rodzinie. 

Program profilaktyczny autorstwa Pana Stanisława Koćwina "Godność Człowieka" opracowany jest wg koncepcji zintegrowanej profilaktyki uniwersalnej (dr Szymon Grzelak 2009), co oznacza, że jednocześnie może zapobiegać różnym negatywnym zachowaniom młodzieży przy tym samym nakładzie sił i kosztów.

 

   

CERTYFIKATY

Naszej szkole przyznano
CERTYFIKATY

           

 

 

 

   
© Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki 2016