FANPAGE @spletowice

   

Lokalizacja

   

Linki  

 

 

 

   

STATYSTYKI  

1501838
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
64
2773
2837
1488994
28493
51452
1501838

Your IP: 35.173.57.84
2020-02-17 01:11
   

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie. Szczegółowe informacje u nauczyciela informatyki. Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadza za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii. Zarówno udział w konkursie jak i aplikacja są całkowicie bezpłatne!

Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

 Udział w konkursie może wziąć każda osoba, która jest uczniem/uczennicą szkoły podstawowej oraz średniej.

Grupy wiekowe

ROOKIE

Rok urodzenia:
od 2013 do 2009

SKILLED

Rok urodzenia:
od 2008 do 2004

MASTER

Rok urodzenia:
od 2003 do 1999

Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów.

Finał polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

ĆWICZENIA PRZEDKONKURSOWE  od 16 września godz. 9:00 - 24 listopada godz. 23:59

Od 16 września 2019 w aplikacji PixBlocks będą dostępne ćwiczenia przedkonkursowe. Rozwiązanie ich nie ma wpływu na wyniki konkursu, ale zachęcamy do ich rozwiązywania. Pomogą Ci one w późniejszych etapach konkursu. 

ELIMINACJE od 25 listopada godz. 9:00 - 29 listopada godz. 21:00

W czasie eliminacji w aplikacji PixBlocks udostępnimy zestaw 20 zadań eliminacyjnych. Nie musisz się spieszyć! Zadania możesz rozwiązywać przez cały czas trwania tego etapu.

WYNIKI ELIMINACJI na stronie pixchallenge.org 2 grudnia godz. 16:00

Wyniki będą opublikowane na stronie pixchallenge.org. Wszyscy uczestnicy, którzy rozwiążą poprawnie minimum 75% zadań eliminacyjnych, dostają się do półfinału!

PÓŁFINAŁY 5 grudnia godz. 9:00 - 21:00

Każdy z uczestników, który poprawnie rozwiąże 75% zadań eliminacyjnych otrzyma zestaw zadań półfinałowych. Podczas tego etapu istotny będzie czas! Jeśli dwóch lub więcej uczestników rozwiąże poprawnie taką samą liczbę zadań, zwycięży ten, który zrobi to najszybciej! Czas liczony będzie od 8:00 do momentu zakończenia rozwiązywania wszystkich zadań.

WYNIKI PÓŁFINAŁÓW na stronie pixchallenge.org

Wyniki będą opublikowane na stronie pixchallenge.org. Trzydziestu najlepszych uczestników z każdej grupy wiekowej dostaje się do finału!

GALA FINAŁOWA Aula Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu 13 grudnia godz. 13:00

Podczas tego etapu istotny będzie czas! Jeśli dwóch lub więcej uczestników rozwiążę poprawnie taką samą liczbę zadań, zwycięży ten, który zrobi to najszybciej! Czas liczony będzie od momentu udostępnienia zadań finałowych przez organizatora do momentu zakończenia rozwiązywania wszystkich zadań.

Na Gali Finałowej wyłonimy 5 zwycięzców (miejsca 1-5) z każdej grupy wiekowej. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

Każdy z finalistów konkursu Pix Programming Challenge PL  otrzyma dyplom. Dodatkowo wręczymy dyplomy wszystkim nauczycielom, którzy w aplikacji PixBlocks zgłoszą swoje klasy do konkursu!

Dzięki naszym sponsorom oraz partnerom mamy specjalne nagrody dla 5 najlepszych finalistów spośród każdej z grup wiekowych. 

Będą to między innymi:

LAPTOPY, TABLETY, ROBOTY DO PROGRAMOWANIA, KURSY JĘZYKOWE, KSIĄŻKI

   

CERTYFIKATY

Naszej szkole przyznano
CERTYFIKATY

           

 

 

 

   
© Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki 2016