FANPAGE @spletowice

   

Lokalizacja

   

Linki  

 

 

 

   

STATYSTYKI  

1501856
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
82
2773
2855
1488994
28511
51452
1501856

Your IP: 35.173.57.84
2020-02-17 01:26
   

Zapraszamy Was do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska. Akcja "Sprzątanie świata - Polska" to są proste działania, ale my już czujemy smak towarzyszącej im przygody i już się cieszymy na wiele wspaniałych rzeczy, które z tej okazji - jak co roku - wydarzą się w naszym kraju :)

Jak zawsze kulminacja Akcji nastąpi w trzeci weekend września, w tym roku to  20-22 września. Ale jeśli Wasze plany, możliwości lub potrzeby wymagać będą od Was innego terminu - to oczywiście działajcie wtedy, kiedy to potrzebne :)

Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

I do tego Was szczególnie właśnie zachęcamy: podejmujcie działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska. To będzie stosowana w praktyce filozofia Zero Waste.

 

Inincjujcie sprzątania tam, gdzie należy posprzątać, ale także wyszukujcie zanieczyszczone miejsca i zgłaszajcie ich lokalizacje do swoich urzędów gmin.

I rzecz trzecia, równie ważna jak nieśmiecenie i sprzątanie: zmiana - tak naszych indywidualnych nawyków, jak też zmiana procedur w instytucjach i firmach na przyjaźniejsze środowisku (np. rezygnacja z jednorazowych plastików).
Pytajcie także kandydatów w tegorocznych wyborach parlamentarnych o ich podejście do rozwiązywania największych problemów środowiskowych - wszak to oni będą tworzyć prawo w naszym kraju i wpływać na politykę środowiskową Państwa. Niech kandydaci do parlamentu czują i wiedzą, że nas, wyborców, obywateli, bardzo interesuje to, aby Polska dobrze radziła sobie z przeciwdziałaniem zaśmieceniu, z gospodarką odpadami, zmianami klimatycznymi, ochroną zasobów wodnych, ochroną lasów i mokradeł, z produkcją czystej energii i by stawała się coraz bardziej zasobooszczędna i energooszczędna... To także bardzo ważna i potrzebna, i oby prawdziwie dobra zmiana.

Zachęcamy Was zatem do promowania nieśmiecenia (np. może promocja wielorazowych produktów? może lokalna kampania propagująca wymianę "jednorazówek"?), do sprzątania cennych przyrodniczo i kulturowo terenów publicznych, do akcji, konkursów czy festiwali promujących segregację odpadów. Znając Waszą inwencję i konsekwencję w działaniu - na pewno "będzie się działo"... ;)

Ten rok to także szczególny dla nas Rok 25-lecia Fundacji Nasza Ziemia. Szykujemy w związku z tym kilka działań innych niż zwykle... :) Niedługo będziemy uchylać rąbka tajemnicy... ;)

Zachęcamy do rejestracji swojego udziału - pozwoli to nam być w łatwym kontakcie mailowym z zainteresowanymi i informować Was skutecznie o wszystkich nowościach i ważnych sprawach związanych z tegoroczną akcją.

Życzymy Wam dobrych pomysłów, energii do działania i wiele satysfakcji z dobrej roboty!!! :)

źródło: http://naszaziemia.pl

Mira Stanisławska-Meysztowicz
Inicjatorka Akcji w Polsce
i założycielka Fundacji Nasza Ziemia
Sławek Brzózek
Prezes Zarządu
Fundacji Nasza Ziemia
   

CERTYFIKATY

Naszej szkole przyznano
CERTYFIKATY

           

 

 

 

   
© Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki 2016